Stephenie Meyerová info

25. ledna 2009 v 18:25 |  Stephenie Meyerová
Datum narození: 23.12. 1973
Místo narození: Connecticut, USA
Znamení: Kozoroh

Výrůstala se svými pěti sourozenci ve Phoenixu v Arizoně ( nezdá se vám tu taková menší podobnost? Bella žila taky ve Phoenixu) , kde zůstala do ted. Vystudovala Brigham Young University, je šťastně vdaná a má tři syny Gabo, Seth a Eli. O kterých se také zminuje ve svých knihách. K první knize Stmívání získala inspiraci ze snu. Píše při poslechu hudby, nejvíce jí inspiruje skupina Muse. V roce 2008 se stala nejprodávanější autorkou:

1 Breaking Dawn Meyer, Stephenie
2 Twilight Meyer, Stephenie
3 A New Earth Tolle, Eckhart
4 The Last Lecture Pausch, Randy
5 New Moon Meyer, Stephenie
6 Eclipse Meyer, Stephenie

7 The Shack Young, William
8 The Tales of Beedle the Bard Rowling, J K Arthur
9 Brisingr Paolini, Christopher Alfred
10 Eat, Pray, Love Gilbert, ElizabethA tohle jsou ty díla, které nejvíce milujeme!

Stmívání (Twiling) - její první román - vyšlo v roce 2005 a ještě téhož roku byla Stephenie označena za nejslibnější autorku roku. Momentálně Stephenie dokončuje úpravu textu druhého dílu, nazvaného.Příběh vypráví o obyčejné dívce jeménem Isabella Swan, která se přestěhuje z Phoneixu do klidného a deštivého Forks, kde se seznámí s podivným chlapcem-Edwardem Cullenem. Později se dovýdá děsivou skutečnost-Edward je totiž upír. I pres nebezpečí které jí hrozí se ale Edwarda nehodlá vzdát


Nový Měsíc (New Moon) - vyšel v ČR v roce 2006. Je dalším pokračování Bellyna příběhu. Tentokrát Stephenie Bellu a Edwarda vystaví zkoušce, odloučí je od sebe. Bella i Edward to těžce nesou a když se Edward od své sestry Alice dozví že Bella se pravděpodobně zabila skokem z útesu, rozhodne se odjet do Itálie a požádat Volturiovi (nejmocnější upírská rodina)o smrt. Nakonec ho Bella s Alicí zachrání. Příběh tedy opět končí šťastně.

Zatmění (Eclipse) - původně to měl být polsední díl trilogie. Byl ale tak úspěšný, že Steph napsla ještě další pokračování. Vyšel v roce 2007 a je snad ještě napínavější, než předchozí dva. Nyní se Bella musí rozhodovat mezi láskou k upírovi Edwardovi nebo k vlkodlakovi Jacobovi. Mezitím jí o život usiluje upírka Victorie z prvního dílu z celou armádou novorozených upírů. Bellu zachraňuje Edward s rodinou i Jacob se s vou vlkodlačí smečkou. Příběh opět končí bez ztrát na životech, ale Bella se i na dále musí rozhodovat mezi upírem a vlkodlakem.

Svítání (Breaking dawn) - v srpnu roku 2008 byl dokončen čtvrtý díl a 14. února 2009 by měl vyjít i v ČR. Je rozdělen na tři části: První - Isabella se vdala za Edwarda a po svatební cestě zjišřuje, že je nejspíš těhotná... s upírem Druhá - tentokrát příběh vypráví vlkodlak Jacob Black, který musí přihlížet jak těhotnou Bellu její dítě zabíjí Třetí - opět z pohledu Belly, která zůstala na živu a musí ochránit svou dceru před hrozícím nebezpečím.

Půlnoční slunce (Midnight sun) - Stephenie napsala ještě poslední díl k Twilight serii, ale ještě před dokončením se její dílo objevilo na internetu. Mayerová tedy odložila psaní na neurčito, protože jí velice mrzelo, jak bylo její dílo zneužito. MS by ale měl být stejný příběh jako první díl Stmívání, ale z pohledu upíra Edwarda Cullena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jurcisinka jurcisinka | Web | 4. února 2009 v 15:17 | Reagovat

ahojky hlásni pro mě plosím v 2 .kole SONFilm! Jsem tam s filmem Stmívání

jestli hlásneš budu moc ráda děkuju zatim papa......je to dole jako anketa ju

promin za reklamu<<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama